O nás

Založení spolku – jak to vše začalo

První králíkářský spolek v Čechách byl založen v Kolíně v roce 1877. Tento spolek sdružoval králíkáře z celých Čech. Roku 1912 byl založen spolek v rámci okresu. Problém při shánění zvířat do chovu byl řešen na setkáních, kde si chovatelé zvířata mezi sebou vyměňovali. Tyto výměny zvířat daly první základy pozdějším tradičním trhům. Kolínský spolek byl v celém kraji velmi oblíben a to hlavně proto, že pomáhal nově se rodícím spolkům darováním zvířat. Po několika stěhováních spolek zakotvil ve Štítarech, kde v roce 1981 začal budovat svůj chovatelský areál.

Jako první se začala stavět společenská budova, následovala oprava malé výstavní haly zvané „Mikulka“. Po její opravě se zjistilo, že pro výstavnictví v Kolíně je to příliš malá hala a tak se začalo s projektováním a sháněním montované velké haly. Výstavba haly začala na jaře v roce 1989. V průběhu tohoto roku se veškerý inventář stěhuje z „Rychty“ do Štítar a připravuje se otevření nového areálu.

První trh se konal 14. ledna 1990. Překvapením byla velká účast návštěvníků a prodejců. To byl hlavní podnět k tomu, abychom co nejdříve dokončili výstavbu velké haly. Takže celý rok 1990 byl ve znamení budování a v prosinci roku 1990 je velká hala zkolaudována.

Již v lednu 1991 se zde koná Okresní výstava králíků, holubů a drůbeže, která měla velký úspěch. Výstavu navštívilo 1363 návštěvníků a to byl začátek našeho výstavnictví a konání tradičních nedělních trhů v chovatelském areálu ve Štítarech.

V roce 2006 byla navázána spolupráce se spolkem chovatelů z Německa, spolkové země Durynsko – vesnice Steinheid, která leží nedaleko města Sonneberg ve výšce 868 m.n.m. Spolek má kolem 80 členů.

Seznam členů výboru

Předseda ZO Karel Chadraba st. Místopředseda ZO Petr Lněnička Jednatelka ZO Gabriela Pilařová Odbor králíků + registrátor Karel Chadraba ml. Odbor holubů Miroslav Batelka Odbor drůbeže Pavel Hrubeš Odbor exotického ptactva Miroslav Batelka Správce areálu Oldřich Šálek Pokladní Alena Králová     Předseda kontrolní komise Jan Kotek Členové kontrolní komise Jaroslav Heler   Pavel Kaše

Zobrazit stránku »

Seznam členů ZO

Seznam členů ZO, chovaná zvířata   A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S Š T U V W X Y Z Naši čestní členové Céza Jiří Ing. Král Jiří Papež Ladislav Sixta Bedřich Vojtová Věra A Apolen Stanislav Chovaná zvířata:   Bez …

Zobrazit stránku »

Přihláška členství

Přihláška členství v ZO ČSCH Kolín  

Zobrazit stránku »

Práva a povinnosti členů ZO ČSCH Kolín

Práva a povinnosti členů ZO ČSCH Kolín

Zobrazit stránku »

Založení spolku

Založení spolku – jak to vše začalo První králíkářský spolek v Čechách byl založen v Kolíně v roce 1877. Tento spolek sdružoval králíkáře z celých Čech. Roku 1912 byl založen spolek v rámci okresu. Problém při shánění zvířat do chovu byl řešen na setkáních, kde si chovatelé zvířata mezi sebou vyměňovali. Tyto výměny zvířat daly …

Zobrazit stránku »

100 let spolku – Brožura

Brožura 100 let spolku

Zobrazit stránku »