Archiv kategorie: ZO ČSCH – Kolín

Úno
04

Kroužky pro holuby

budou k vyzvednutí v neděli 18.2.2024 mezi 8:00 – 9:30 u přítele Batelky ve společenské místnosti správní budovy ve Štítarech. Další možnost vyzvednutí bude až na výroční členské schůzi.

Úno
04

Zrušení Evropské výstavy králíků a morčat v ČR

Oficiální tisková zpráva ČSCH

Led
21

Krajská výstava 2024 v Lysé nad Labem

Přinášíme žhavé novinky z Krajské výstavy v Lysé nad Labem. V rámci výstavy probíhá meziokresní soutěž Středočeského kraje. I naše Základní organizace přispěla svým dílem k následujícím výsledkům okresu Kolín: Odbornost drůbež – 1. místo  Odbornost holubi – 3. místo  Odbornost králíci – 5. místo

Led
21

Registrace králíků

Rodokmeny k registraci bude přebírat každou neděli př. Karel Chadraba ml. v sále správní budovy ve Štítarech. Předání rodokmenů mimo tento termín a místo je možné po předchozí dohodě.

Lis
21

Reportáž z okresní výstavy 2022

Zde je ke shlédnutí reportáž TV Kolín o okresní výstavě!

Říj
18

Výstavní nemoc

Vzhledem k probíhající výstavní sezóně bychom se s vámi rádi podělili o překlad článku o takzvané „Výstavní nemoci“ u králíků z kleintiernews.de od paní Mariny Walks. Tento článek přeložil a laskavě poskytl náš kolega, přítel Ing. Dolejš. Zde je celý článek v PDF k přečtení, nebo vytištění.

Led
22

Jak začít s chovatelstvím

Ze série rozhovorů o domácích drobnochovech je možné načerpat poznatky o základu chovu holubů (odkaz na youtube), o základu chovu drůbeže (odkaz na youtube zde) a o chovu králíků (odkaz na youtube zde).

Led
20

Co Čech, to chovatel

Česká televize za finační podpory Ministersta Zemědělství natočila v pořadí již druhou sérii seriálu o chovatelství v Čechách a na Moravě. Zde je odkaz na stránky pořadu.

Status update

Upozorňujeme prodejce zvířat, že od 1. srpna 2016 je zakázáno na nedělních trzích v areálu ZO ČSCH Kolín prodávat psy, štěňata, kočky a koťata. Odsouhlaseno členskou základnou na členské schůzi ZO ČSCH Kolín dne 26.6.2016 a Veterinární správou Kolín.

Říj
28

veterinární zákon 166/1999 Sb.

Upozornění na dodržování zákona 166/1999 Sb. ze dne 13. července 1999 o veterinární péči a o změně některých souvisejících zákonů (veterinární zákon) § 25 – Prodej zvířat a živočišných produktů v tržnicích a na tržištích, prodej živočišných produktů určených ke krmení zvířat 1) V tržnicích a na tržištích (§46 písm. a), kde byl příslušnými orgány …

Pokračovat ve čtení »

Starší příspěvky «